kapat
HABERLER
BOLVADİN TİCARET BORSASI TOBB NEFES KREDİSİ KAMPANYASI

Bolvadin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı HACI BOYAR , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen "Nefes Kredisi" Kampanyasına Bolvadin Ticaret Borsası olarak katkı verdiklerini söyledi.

Borsa Başkanı Hacı BOYAR , "İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimiz olan KOBİ'lerin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleridir. Bu nedenle, sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere 'TOBB Nefes Kredisi' adı altında Ziraat Bankası  ile Birliğimiz arasında bir protokol imzalanmıştır. Borsamızda 'TOBB Nefes Kredisi' adı altında başlatılan bu projeye katkı sağlamış ve ilgili taahhütnameler Borsamızca imzalanmıştır. Bu proje ile üyelerimizin bir nebze de olsa rahatlayacağını düşünüyoruz" dedi.

Borsa üyelerinin Ziraat Bankası’na 12 Aralık 2016 tarihinden itibaren kredi başvurusu yaparak, kredi kullanabileceklerini ifade eden Hacı Boyar, "Üyelerimizin kullanacağı kredinin vadesi 12 ay olup, aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır. Vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir. Kredinin brüt faiz oranı aylık yüzde 0,825, yıllık yüzde 9,90 olacaktır. Bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek 250 TL ve Hazine Müsteşarlığının talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep edilmeyecektir. KOBİ'ler TOBB Nefes Kredisine başvurabilmek için öncelikle Borsamızdan 'TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir' ibareli faaliyet belgesi alacaklar ve ondan sonra Ziraat Bankasına talep edeceği kredi evrakları ile müracaat edeceklerdir. Protokolün Üyelerimize, camiamıza ve Ülkemize hayırlı olmasını dileriz" sözlerine yer verdi. 

3757 kez Okundu.